Powstanie malowidła w technice 3D nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole

Operacja pt. "Powstanie malowidła w technice 3D nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole" ma na celu promocję miejscowości Nadole opartej o trójwymiarowe malowidło stworzone na terenach rekreacyjnych nad Jeziorem Żarnowieckim.
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W miejscowości Nadole, nad Jeziorem Żarnowieckim w bezpośrednim sąsiedztwie plaży na terenie spacerowo-rekreacyjnym planujemy powstało malowidło w technice 3 D nawiązujące do postaci legendarnych Stolemów. Wykonanie powierzono artystom posiadającym doświadczenie tym rodzaju sztuki. Malowidło zapełniło plac znajdujący się po drodze z parkingu na plażę w okolicy placu zabaw, punktów gastronimicznych, figur Stolemów Rybaków, magazynu sprzętu pływającego (kajaki, rowerki, łodzie motorowe). Jest więc to miejsce o dużym natężeniu ruchu turystycznego. Efekt 3 D malowidła widoczny jest tylko z jednego puntku na placu, ale zdjęcia jakie powstają w takich miejscach są niezwykle widowiskowe, dające optyczne złudzenie zapadania się ziemi, czy rozstąpenia fal, co często możemy obserować w internecie, gdyż osoby które sfortografują się przy takich malowidłach/muralach udostępniają takie zdjęcia na portalach społecznościowych. Pierwszy mural 3D w tak dużej skali powstał w Polsce latem 2018 roku w Łodzi, a już w tym roku chcemy by mieszkańcy i turyści poprzez zdjęcia na tle malowidła zachęcali znajomych do odwiedzenia Nadola. Chcemy ukokumentować również etapy powstawnia obrazu i materiał video również pokazywać w charakterze promocyjnym.
Koszt operacji - 56194,99 zł.
Wartość dofinasowania - 48946,00 zł.
 
Copyright ©2017 Stowarzyszenie Grupa Rozwoju Lokalnego "Pradolina Łeby", All Rights Reserved.
84-250 Gniewino, ul. Szkolna 3 (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 668 521 941)